ВІД РЕДАКЦІЇ
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
РЕДАКЦІЙНА ЕТИКА
КОНТАКТИ
ПОШУК
РОЗШИРЕНИЙ ПОШУК
АРХІВ НОМЕРІВ
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ
РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ
РОЗГЛЯД СТАТЕЙ
ЗРАЗКИ
НАШІ АВТОРИ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ПУБЛІКАЦІЙ
з урахуванням вимог, затверджених Міністерством освіти і науки України
(Наказ № 1111, від 17.10.2012)
Статті разом із супроводжувальними документами, надані для публікації у «Віснику Харківської державної академії дизайну і мистецтв» в обов’язковому порядку проходять процедуру попереднього розгляду. Файл зі статтею слід подати до редакції або надіслати електронною поштою на адресу editorksada@gmail.com Окремим файлом разом зі статтею автор надсилає заяву та анкету за встановленим зразком.
Вимоги до файлу
Статті приймаються тільки у вигляді електронного файлу, який має бути створений у редакторі Word і збережений у форматі *.doc, *.docх або *.rtf; файл має бути названий прізвищем автора статті. Назва файлу набирається латинським шрифтом (наприклад, Butko.doc; Butko.rtf).
Формат тексту
Мінімальний розмір статті – 20 тис. друк. знаків з пробілами з урахуванням приміток, максимальний – 40 тис. знаків (1 авт. арк.). Текст набирається з інтервалом 1,5; шрифт – Times New Roman, 14 пт. Усі поля – по 2,0 см. Рисунки, таблиці та інші ілюстративні матеріали при цьому не враховуються, але для попереднього розгляду редакцією подаються в одному документі разом із текстом та розміщуються після нього.
Розмір наукової рецензії – від 6 до 10 тис. друк. знаків з пробілами з урахуванням приміток. До рецензії додається файл із зображенням обкладинки друкованої праці, що рецензується.
Правила при наборі текстів
текст вирівнюється по ширині сторінки;
не допускається заміна тире знаком дефіса і навпаки;
у тексті слід використовувати лапки «…», а цитування всередині цитати виділяти лапками “…”;
в анотації англійською мовою використовуються англійські лапки “…”;
сторінки не нумеруються;
абзацний відступ – 1 см, не допускається створення абзацу клавішею Tab і знаками пропуску;
виділення фрагмента тексту можливе напівжирним шрифтом та курсивом (підкреслення не допускається);
бібліографічні посилання друкуються у квадратних дужках. Перша цифра – номер джерела у списку літератури, друга – номер сторінки, на якій подано об’єкт посилання, між ними проставляють знак «кома». Для позначення діапазону сторінок використовується тире без пробілів. Номери сторінок, що належать до одного джерела, розділяються комою. Номери джерел розділяються крапкою з комою. Наприклад: [4, с. 25], [4, с. 25–27], [4, с. 25; 7, с. 32–33; 12, с. 16, 25], [4; 7; 12].
Стаття має бути побудована наступним чином:
УДК. Друкується ліворуч звичайним шрифтом;
ID ORCID. Друкується ліворуч звичайним шрифтом;
Ім'я та прізвище автора (авторів). Друкуються ліворуч звичайним шрифтом;
Назва установи (установ), де працює автор (автори). Друкується ліворуч звичайним шрифтом;
Назва статті. Друкується ліворуч звичайним шрифтом, без використання Caps Lock. Велика літера пишеться лише на початку першого слова;
Анотації та ключові слова. Обсяг: не менше 1800 знаків з пробілами (приблизно 250 слів) для анотацій українською та англійською мовами, включаючи ключові слова (п’ять-шість ключових слів до статті). Текст анотації друкується звичайним шрифтом через один інтервал. Перед кожною анотацією наводяться прізвище й ініціали автора (авторів), а також назва статті українською або англійською мовою відповідно.
Зміст статті
Cтаття має містити наступні елементи (виділяються жирним шрифтом):
постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячена означена стаття;
мета дослідження;
виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
висновки і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
Оформлення бібліографії
Заголовок «Література» пишеться звичайним шрифтом. Використані джерела мають бути вказані за абеткою (спочатку кириличні джерела, після них – джерела у написанні латиницею) і пронумеровані. Оформлення бібліографічного опису здійснюється відповідно до ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання".
Загальні положення та правила складання». За наявності індексу DOI необхідно його вказати.
Усі цитати, в тому числі непрямі (парафраз), обов’язково мають супроводжуватися посиланням на джерело цитування. Посилання на підручники та науково-популярну літературу є небажаними. Посилання на власні публікації допускаються лише в разі нагальної потреби. Якщо у статті, зокрема при аналізуванні досліджень і публікацій, згадується прізвище вченого, його публікація має бути у списку літератури. Вторинне цитування не дозволяється.
Після звичайного списку літератури подається References – той же самий список, оформлений відповідно до стилю APA (American Psychological Association (APA) Style). Для україномовних джерел можна скористатись онлайновим транслітератором (обирати стандарт «паспортний»), для російськомовних – (стандарт «загранпаспорт»).
Для оформлення списку літератури можна використовувати
довідники з відповідних бібліографічних стилів, укладені співробітниками Центральної наукової бібліотеки ХНУ імені В, Н. Каразіна
Графічні матеріали
До статті можна включати ілюстративні матеріали: світлини, репродукції мистецьких творів, рисунки, таблиці тощо. Усі нетекстові об’єкти мають бути побудовані із застосуванням засобів Microsoft Word (Microsoft Excel Chart, Microsoft Equation), фотоілюстрації – чорно-білі або кольорові – приймаються у форматі JPG, TIF, CDR. На ілюстративні матеріали має бути посилання в тексті статті (наприклад, (Іл. 1), згідно з іл. 10, див. табл. 3 тощо). Усі ілюстрації, таблиці та графіки повинні бути пронумеровані, мати назву й надаватись окремими файлами. Допускається до 20 ілюстрацій. Якщо ілюстративного матеріалу забагато, то його можна групувати в окремі аналітичні блоки з відповідною назвою, а також у таблиці.