ВІД РЕДАКЦІЇ
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
РЕДАКЦІЙНА ЕТИКА
КОНТАКТИ
ПОШУК
РОЗШИРЕНИЙ ПОШУК
АРХІВ НОМЕРІВ
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ
РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ
РОЗГЛЯД СТАТЕЙ
ЗРАЗКИ
НАШІ АВТОРИ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ПОРЯДОК РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ
1. Мета рецензування, що є анонімним як для рецензента, так і для авторів (подвійне сліпе рецензування), – підвищення якості наукових статей, опублікованих у виданні, за допомогою їх оцінки висококваліфікованими експертами у відповідних галузях.
2. До рецензування допускаються наукові статті, оформлені згідно з «Вимогами до публікацій у “Віснику ХДАДМ”».
3. У разі зауважень на етапі первинного контролю, стаття повертається автору.
4. У разі дотримання п. 2 головний редактор видаляє з файлу відомості про автора / авторів (кодує статтю) і відправляє її електронною поштою члену редколегії, відповідальному за науковий напрям з даної теми, або зовнішньому рецензенту.
5. До зовнішнього рецензування залучаються вітчизняні та зарубіжні вчені, які мають наукові праці з проблематики, яка заявлена у статті.
6. Рецензент вивчає статтю і заповнює типову форму рецензії. Він вибирає один із варіантів рекомендації: «рекомендувати статтю до друку», «повернути статтю для коригування та редагування», «повернути статтю для переробки», «не рекомендувати статтю до друку». У разі відмови або необхідності доопрацювання рецензент надає аргументоване пояснення причин такого рішення.
7. Термін рецензування – один місяць від моменту отримання статті. Остаточне рішення щодо статті приймається з урахуванням отриманих рецензій колегіально головним редактором, членами редколегії та редакторами наукових напрямків.
8. Поширені причини для відмови:
стаття як наукове дослідження є неповною або неправильно структурованою;
у статті недостатньо переконливо описана дослідницька частина, з якої не в повній мірі зрозумілий аналіз, запропонований автором / авторами;
стаття не має наукової новизни;
у статті не чітко виділено, яка частина висновків являє собою новизну для науки – на відміну від того, що вже було відомо;
кількість актуальних посилань у статті є недостатньою;
стаття містить теорії, концепції або висновки, які не підтримуються даними, аргументами або інформацією.
9. Подальша робота зі статтею, прийнятою до публікації, здійснюється редакцією відповідно до технологічного процесу підготовки видання.
10. Статті, що потребують доопрацювання, направляються автору / авторам разом із текстом рецензії, що містить конкретні рекомендації з доопрацювання статті. Анонімність рецензентів гарантується редакцією.
11. Доопрацьований варіант статті повторно направляється на сліпе рецензування. У разі повторного негативного результату стаття відхиляється і не підлягає подальшому розгляду.
12. Редакція не вступає в дискусію з авторами відхилених статей.
13. Рецензії на кожну статтю зберігаються в редакції в електронному вигляді протягом трьох років з дня виходу журналу, в якому розміщена рецензована стаття.